gumicsizma kétségtelenül az alapvető gyermekcipők részét képezi. A gyerekek szeretnek csapkodni bennük, mivel bármilyen időjáráshoz, terepen és minden bohóckodáshoz alkalmasak. Miről beszélünk, minden gyerek szeret átmenni a tócsán, a sár pedig olyan anyag, aminek egyszerűen nem tud ellenállni. Milyennek kell lennie egy ilyen gyerek gumicsizmának és mit kell teljesítenie, hogy a gyerek jól érezze magát benne, és várja, hogy belecsússzon?
A megfelelő anyag az alap
A gyermekgumicsizma jobb anyagot érdemel, mint néhány nem megfelelő műanyag, még akkor is, ha az újrahasznosított műanyag. A piacon ma általában találni szintetikus PVC-ből készült gumicsizmát, amit nem kell teljesen kidobni, de inkább rövidebb ideig hordható. Sokkal alkalmasabb a klasszikus gumi, amely gumiként ismert természetes anyag. Bár mindkét anyag hasonló tulajdonságokkal rendelkezik, a gumi általában rugalmasabb, és jobban alkalmazkodik a gyermek lábához.
A guminak azonban vannak hátrányai is. Bár jól véd a nedvességtől és a szennyeződéstől, viszont nem lélegzik, így a lábak nem nagyon engednek szellőzni. Főleg a gyerekeknél gyakori, hogy izzad a lábuk, amikor kaucsukot viselnek megerőltető edzés után. De van megoldás egy speciális textil bélés formájában, amely természetesen felszívja az izzadságot, de nem biztosítja azt a fontos légáteresztő képességet. Egyszóval számolni kell azzal, hogy a gyerekgumicsizmát csak rövid ideig és alkalmanként lehet hordani.
Téli gumicsizma
Hidegebb időben a gyapjú bélésű szigeteléssel ellátott gyermek gumicsizma a legalkalmasabb. A felső egy felső húzózsinórral ellátott modell lesz, ami biztosítja, hogy a gyerekcipőkbe szennyeződés és persze se víz, se hó ne kerüljön.
Mezítlábas gumicsizma
A gyermek mezítlábas gumicsizmája nagy sikert aratott az utóbbi időben. Nagy kényelem és vékonyabb talp jellemzi őket, ami azonban egy speciális mintának köszönhetően gondoskodik arról, hogy a gyerek ne csússzon könnyen. A talp ezért nagyon rugalmas, és lemásolja a gyermek lábának formáját, de nemcsak a nedvesség ellen véd.